general mobile telefon servis takip

Görüşme sırasında konuşulan önemli bir şeyi hatırlamanız gerektiğinde yapacağınız bir şey yoktur. Ancak, iPhone konuşma kaydetme ücretsiz.

Bu ekranda Apple logosunun altında yer alan çubuğun dolması sonrasında güncelleme işlemi tamamlanıyor. Fakat yaşanan donma sorununda kullanıcıların telefonları bir türlü bu aşamayı geçemiyor. Peki bu sorunu nasıl çözeriz?

iOS 9.3 güncellemesi, önceki nesil cihazlar için durduruldu

Aşamalarla bakalım. Öncelikle şunu belirtelim güncelleme akıllı telefonunuzda yer alan uygulama sayısına ve sisteminizin bağlantılarına göre değişik sürelerde tamamlanabiliyor. Bunun için logonun altında yer alan çubuk bir süre devam etmediyse öncelikle belli bir süre beklemeniz gerekecek. İlk aşamada telefonu şarja takıp bir beklemeye devam edin. Eğer telefonunuz uzunca bir süre bu ekranda kalıyorsa yani ilerleme yok donma varsa bu kez ilk deneyeceğiniz çözüm telefonu yeniden başlatmak olacaktır.

Yeniden başlatma sırasında telefon güncellemelere yeniden devam edecektir. Yine donma sorunu yaşanırsa şimdi diğer aşamalara geçelim.


  • iPad Güncellemesi Sıkışmış - Güncelleme İşleminde iPad'in Sıkışmasını Sağlamanın 3 Kolay Yolu.
  • facebook hack 2019 indir gezginler?
  • iOS Güncelleme Takılıyor - Technopat Sosyal.
  • iOS güncellemesi, önceki nesil cihazlar için durduruldu | DonanımHaber.
  • samsung s4 casus program indir?
  • iphone yazılım güncelleme takıldı!
  • Güncelleme için yeterli alan olmaması;

Çünkü bu aşamada telefon yükleme ekranını geçemediği için telefon büyük olasılıkla açılmayacaktır. Şimdi bir sonraki aşamaya geçmek gerekiyor. Bu noktada yapılacak ilk işlem cihazı yeniden başlatmaya zorlamak olacak.

Telefonum güncelleme sırasında dondu - iPhone ve iPad Türkiye Soru Cevap

Bunun için yapmanız gereken işlemler ise şöyle;. Zorlu yeniden başlatma işlemi akıllı telefonların ön belleklerini temizleyerek işlemleri başa almasını sağlayacaktır. Telefonda herhangi bir dosyanız bu işlem ile silinmez. Sadece bir nevi telefon kendi kendine kurtarma yapmış oluyor. Bunu bilgisayarlarda yer alan kurtarma mod türlerine benzetebiliriz.

Mesela şu resimdeki gibi. Gelmeyebilirdi de. Itunes açıldı ve size recovery vs. Itunes da Türkçe olabilir. Ama işlev aynı sonuçta. Doğal olarak restore seçmediniz. Restore derseniz tüm bilgileriniz silinip!!! Ekrana bir sürü soru geldi ve inmeye başladı. İşte sorun burada başlıyor. Yapacağınız itunes tekrar soruları sorsa da bu sefer evet demeyip dosyanın inmesini takip etmek. Itunes üzerinde bir indirme durum çubuğu var.

iTunes ile Güncellemeyi Deneyin

Aşağıda örnek bir resim buldum internetten. Hatta kere yapmanız dahi gerekebilir. Aynı anda Home ve uyku modu tuşlarına basılı tutun. Ekran kapanana kadar bekleyin ve ardından Apple logusu gözüktüğünde elinizi çekin. Eğer başarılı olmadıysa güncelleme işlemini tekrar başlatın.

Bilgisayarınızı güncelleyin

Bir diğer yöntem ise iTunes aracılığıyla cihazı restore etmek, yani fabrika ayarlarına geri döndürmek. Fakat başlamadan önce mutlaka bilgisayarınız üstünde telefonunuzu yedeklemeyi unutmayın. Ardından programda Cihaz ya da telefon simgesine tıklayın. Eğer yukarıdaki çözümlerin hiçbirisi işe yaramadıysa, yeni işletim sistemini yüklemek için alternatif bir yol izleyebilirsiniz.

Güncellemeyi telefon yerine doğrudan iTunes programı aracılığıyla yapmayı deneyin.