general mobile telefon servis takip

Görüşme sırasında konuşulan önemli bir şeyi hatırlamanız gerektiğinde yapacağınız bir şey yoktur. Ancak, iPhone konuşma kaydetme ücretsiz.

Ancak iOS kullanıcıları bu işlemi yapmak için biraz uğraşacak. Android platformunda WhatsApp, gerçekleştirdiğiniz sohbetleri düzenli bir şekilde her gün otomatik olarak yedekler. Silmiş olduğunuz bir konuşmayı geri getirmek içinse WhatsApp'ı telefonunuzdan kaldırmanız gerekiyor. Ardından WhatsApp'ı tekar yükleyin.

WhatsApp Yedeklemesi Nasıl Yapılır?

Sonrasında uygulama sizin en son yedeklemenizi bulacak ve sizden bu yedeklemeyi uygulayıp uygulamayacağınızı soracak. Zira, WhatsApp'ın iOS'te olduğu sürümü maalesef otomatik yedekleme yapmıyor. Uygulama Çekmecesini aç. Eğer verin SD kart üzerinde değilse telefonun dâhilî hafızasında bulunabilir.

Geri yüklemek istediğin yedek dosyasının adını değiştir. Daha eski yedekler crypt9 veya crypt10 gibi önceki bir protokolde olabilir. Yöntem 3. İlk yedeğinin tamamlanması biraz zaman alabilir.

WhatsApp’ta Silinen Mesajları Geri Getirme

Telefonunun yedekleme esnasında kapanmasını önlemek için telefonunu şarja tak. Yanlışlıkla bir mesaj sildikten sonra elle bir yedek oluşturma. Bunu yaparsan eski yedek dosyası geri yüklemek istediğin mesajların bulunduğu yenisiyle yer değiştirir. Bununla İlgili wikiHow'lar. Makale Bilgisi Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır. Bu makale işine yaradı mı? Evet Hayır.

Normal şartlarda bu mümkün olan bir şey değildir.

WhatsApp’ta Silinen Mesajlar Nasıl Kurtarılır - wikiHow

Ancak bazı açıklar ve uygulamaların yardımı ile WhatsApp üzerinden yollanan ve daha sonra silinen mesajları görmek mümkün olabiliyor. Birine mesaj gönderildiği ve daha sonra da kısa bir süre sonra silindiği zaman o kişinin mesajı yeniden okuyabilmesi bazı yöntemler aracılığı ile mümkündür. Aynı zamanda bu alınan mesajlar için de geçerlidir.

Bunun için kullanılabilecek yöntemlerden biri uygulamayı silmek ve tekrar yüklemektir.

Diğer bir yöntem ise yedeklenen bu mesajları görme imkânı veren uygulamalardır. Her iki yöntemi kullanarak da WhatsApp üzerinden yollanan — gelen ve daha sonra kısa süre içinde silinen mesajları görebilme imkânı vardır.

WhatsApp'ta Silinen Mesajları Geri Getirmenin Yolu Bulundu

Bu açık ile uygulamayı silip yükledikten sonra mesajları görmek mümkün oluyor. Yani bir mesaj alan ve mesaj kısa süre sonra silindiği için o mesajı göremeyen kişiler önce uygulamayı silmelidir.


  • Uygulama Yardımı İle Silinen Mesajları Görme;
  • En çok izlenen hikayeler;
  • Peki WhatsApp’ta Silinen Mesajları Nasıl Okuruz??

Daha sonra ise uygulamayı tekrar yükleyerek silinen mesaj görülebilir.